Zapytaj o koszt certyfikatu

Często zadawane pytania

  • Home
  • Często zadawane pytania

Audyt energetyczne do rządowego CZYSTE POWIETRZE - konieczność?Szanowni Państwo!

         Od momentu ogłoszenia rządowego programu CZYSTE POWIETRZE, wpływają do nas zapytania dotyczące konieczności realizacji audytu energetycznego budynku w ramach tego programu. Po licznych konsultacjach z WFOŚIGW, chcielibyśmy przedstawić informacje, które udało nam się w tym zakresie uzyskać:

1. Koszt audytu jest kosztem kwalifikowalnym i do 1000 zł, podlega dofinansowaniu.

2. Audyt nie jest konieczny do złożenia wniosku, można skorzystać z aktywnego formularza, gdzie program narzuci nam grubości izolacji, w oparciu obowiązujące warunki techniczne na dzień oddania do użytkowania budynku.

3. Audyt energetyczny warto przeprowadzić z uwagi na zróżnicowanie technologii, grubości ścian i użytych materiałów w budynkach, a także w przypadku gdy przegrody zostały w poprzednich latach częściowo docieplone. Audyt będzie wtedy potwierdzeniem spełnienia wymaganych Warunków Technicznych, dla zastosowanej grubości izolacji w naszym budynku.

Przeprowadziliśmy analizy, z których wynika, że różnica w grubości izolacji wyliczonych przez formularz wniosku a tych wyliczonych w audycie w oparciu o stan faktyczny wyniosły kilkanaście cm!

Zapraszam zatem do skorzystania z naszej oferty, w przypadku pytań proszę o kontakt pod nr telefonu 660 871 513 32 47 34 090, bądź mailowo info@eko-ekspert.eu